KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16284044
nr 1628 4044
Rimer Cardillo
(f. 1944), Uruguay
Färgetsning, "Sunflower". Signerad, numrerad 26/30. Bladets mått: 75x56 cm, yttermått inklusive ram: 86x65 cm
Rimer Cardillo, bildkonstnär född i Uruguay 1944.
Utrop:
500 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:22:13